2024 ősszel két csoport indul!
Bevezetés a mesepszichológiába című
– akkreditált képzés a népmese pszichológiai célú alkalmazáshoz bármely humán segítő területen.
2024 ŐSZ:
I. csoport: 2024. augusztus 31 – szeptember 15
II csoport: 2024 szeptember 07 – szeptember 22
Budapest, Liliom utca
előregisztrálni a 2025-es időpontra:
https://relaxacio.hu/modszerek.html
A mélyben, szépen, lassan hozott egy változást, így sokat elviszek a folyamatokból. Sokat felfedett nekem a mese, és még a beadandó dolgozat kigondolásánál is segített felidézni, hogy mi az, amit átéltem és hogyan tudnám másnak átadni a mesét. Egy különös varázsvilág ez, nagyon szép és nagyon gazdag. D.D – pszichológus
A meseműhely során az addig számomra elsősorban az ambivalenciát képviselő, kevésbé érdekes vagy hangsúlyos királynő szerepe kapott jelentős többletet. Ez hozzá segített a női szerepek eggyel árnyaltabb interpretációjához. Továbbá remélhetőleg ez által közelebb kerültem saját magam, nő társaim megértéséhez is. D.A. – gyógypedagógus
Számomra a legnagyobb „koppanás” az volt, amikor átfordult bennem a szüle értelmezése. Elkezdtem rá úgy, mint a kapcsolatainkban a suttogó depresszió és bizonytalanság megtestesítőjére. Azóta is sokszor eszembe jut a hétköznapokban is, hogy hol van épp a szüle és melyik fázisában van jelen az aktuális konfliktusban, helyzetben. G.E. – pszichológus
Rájöttem, hogy 3-6 éves kori elhárító mechanizmusomat dolgoztam meg felnőttként, mint például a segítség elfogadása. nekem ez egy olyan tanulópénz volt, amely kapaszkodót ad a jövőre nézve. B.A. – tanár
RÉSZLETES ISMERTETŐ:
MESETERÁPIÁS KÉPZÉS PSZICHOLÓGIAI ALKALMAZÁSRA – 1 SZAKASZ
Segítő szakemberek számára indul „BEVEZETÉS A MESEPSZICHOLÓGIÁBA” című akkreditált képzés. Intenzív, élményalapú, pszichológiai alkalmazást előtérbe helyező, általános mesekultúrára rátekintő képzés. A módszer egyéni és csoportos formában eredményesen használható a pszichoedukációtól a terápiás alkalmazásig.
A Mese olyan, mint a Banya, azt az oldalát mutatja nekünk, amire készen állunk – lélektani értelemben! Hozzáférni ehhez a gazdagsághoz – ebben indít el a képzés 1. szakasza. A képzés további szakaszai a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület (MRSzE) belső képzéseként végezhetők el.
KÉT CSOPORT INDUL 2024 ŐSZÉN: – jelentkezési határidő 08.18. (szabad helyek függvényében)
1 csoport: aug 31 – szept 15
- csoport: szept. 7 – szept 22
A képzés részletes ismertetője:
A képzés része a személyes jelenlétű oktatás, sajátélmény és gyakorlatok mellett az egyéni tanácsadás, jegyzet és online irodalomhoz hozzáférés.
Ez a meseterápiás képzés főként a komplexebb pszichológiai alkalmazás alapjait tartalmazza, de általános tájékozottságot ad a jelenlegi mesekultúrához is. Népmesében jártasságtól függetlenül alkalmazható gyakorlati tudásanyagra helyezzük a hangsúlyt. Aki elcsábul, idővel jártas lesz mindenképpen 😊
A Bevezetés képzés célja a módszertani alapok mellett bemutatni a mesekultúra közegét, amelynek egy szeletét alkotják a meseterápiák is. Ebben a képzési a szakaszban a népmese pszichológiájának múltját és jelenét, interdiszciplináris alapjait, a népmese spontán pszichológiai hatásának szakmai feltételeit ismerhetik meg a résztvevők. A képzés hangsúlyosan a pszichológiai alkalmazást járja körbe.
REGISZTRÁLNI lehet az őszi időpontra, és előregisztrálni a 2025-es csoportra:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5utTbrDAVsGKtXSMW4bLrSQdsOvuGJMiXhK5n_GVWf1-vBA/viewform
“Pszichológiai szempontból nem az a kihívás, hogy a népmeséknek a lélektani gazdagságát megtaláljuk. Az a kihívás és egyben cél, hogy a hallgatónak segítsünk eljutni a kollektív történetből egy egyéni meseélményig, majd támogassuk azt, hogy a közös szimbólumokból a személyes olvasatot elkezdje megalkotni. A mesemunkában az egyéni lélektani értékét tudjuk erősíteni a mesének, de a foglakozás céljának megfelelően. A BEVEZETÉS képzésben az Intermodális Mesepszichológia módszer alapjait sajátítja el a résztvevő.
A program tartalma:
A népmesék fejlesztési célú és mentálhigiénés hatásainak a kifejtéséhez ad:
- gyakorlatcentrikus elméleti ismereteket
- pszichológiai adaptációt segítő koherens személetet, és
- a tudatosan meseélményhez módszertani eszközöket.
A képzésben követjük, ahogyan a történetek alkalmazásában az önismereti és művészetterápiás eszközöket felhasználjuk, és összehangoljuk a néprajz alapvetéseivel. Fogódzókat ismer meg a résztvevő ahhoz, hogy különböző szakterületen meghatározza a mese-alkalmazás célját, kiválasszon mesét, és megérintse vele a csoporttagot – egyént.
Képzés szakaszai:
- MESEMŰHELY– sajátélményben a résztvevők megtapasztalják a mesemunka lépéseit, saját alkotások, önismereti feladatok által a népmesék komplex lélektani hatását. Ez az indító mesemunka intenzív és demonstratív, a későbbi képzésben viszonyítási alapként szolgál.
- LÉLEKRENDEZŐ NÉPMESÉINK-ben a mesepszichológia interdiszciplináris hátteréből megismernek szeleteket: folklorisztika meseelmélete, filológiai munkák, kulturális és pedagógiai alkalmazások jelenlegi formái. Gyakorlatban ismertetjük a mesemorfológiai alapismereteket, ami a meseválasztás előkészítéséhez szükséges.
- A NÉPMESE SPONTÁN HATÁSAI-ban a pszichológiai alapokat tekinti át a képzés: mese spontán hatásmechanizmusa, a pszichológiai hatások alapfeltételei, mesék alkalmazásának területei és céljai, szempontok a mesefoglalkozások szervezéséhez a kompetencia körök megtartása mellett. Egy ajánlott irodalmat a hallgatók egyénileg bemutatnak, és a képzés végére rövid foglalkozási tervezetet készítenek egy mese bevezetéséhez.
Részletes tematika és leírás a honlapon:
https://pszichoforras.hu/mesepszichologia/bevezetes-a-mesepszichologiaba-kepzes/
Képzés szervezője és vezetője:
Stiblár Erika tanácsadó szakpszichológus, autogén tréning és szimbólumterápiás gyakorlatvezető, MRSZE elnökségi tag, AVP tréner, az Intermodális Mesepszichológia módszer kidolgozója.
Időpont – helyszín: BUDAPEST, személyes jelentét
8.30. – 17.00 szombaton / 9.00 – 15.00 vasárnap
A nagyszámú érdeklődés miatt KÉT CSOPORTOT indítunk 2024. őszén.
I.csoport augusztus 30. – szeptember 15.: 2024.08.30.-09.01., 09.14.-09.15.
- csoport szeptember 7. – szept. 22.: 2024.09.07.-09.08., 09.21.-09.22.
Az INTERMODÁLIS MESEPSZICHOLÓGIA képzés a Magyar Relaxációs és Szimbólumterápiás Egyesület specializációs képzéseként folytatható.
Lélekrendező Mesemunka – meseelemek alkalmazása (30 óra):
2024.11.10.; 11.12. (kedd d.u. ONLINE); 11.16.-11.17.
Intermodális Mesepszichológia – elmélet és módszertan (30 óra):
2024.12.07., 12.10 (kedd d.u. ONLINE),
2025.01.10.-01.11.
Intermodális Meseterápia – szupervízió (40 óra):
2025 február 14-től – májusig 7-ig háromhetente 1-1 hétvégi nap a résztvevőkkel egyeztetve
Regisztrációs felület:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc5utTbrDAVsGKtXSMW4bLrSQdsOvuGJMiXhK5n_GVWf1-vBA/viewform
Részvételi díj (jelentkezés a befizetéssel válik aktívvá):
120.000 Ft – jelentkezési és befizetési határidő 08.18.
A részvételi díj tartalmazza:
- jegyzetet, szakmai anyagokat – gyakorlatokhoz szükséges anyagokat, alkotáshoz felhasznált eszközöket, valamint a vizsga díját.
- a teljes kívánt irodalomhoz való hozzáférést biztosítja a képző, továbbá szükség esetén egy alkalommal egyéni konzultációt a képzés során. A feladatok értékelése az előre megadott szempontoknak megfelelően történik.
A BEVEZETÉS képzés akkreditált pedagógus, pszichológusok, és más segítő szakmát gyakorlók számára. A teljes 130 órás Intermodális Mesepszichológia képzés további szakaszai az MRSZE belső akkreditációjának részét képezik, pedagógusok számára 30 óra elszámolható a 100 órából (nem ped-akkreditált képzésként). Pszichológusok és más segítő szakemberek számára pedagógus munkakörben érvényesíthető a kapott pont.
A módszerről, képzésről további információk:
https://pszichoforras.hu/intermodalismesepszichologia/
Alapítási sz.: 288/10/2020, Ny.sz: A/9811/2020, érvényes: 2025.08.22.-ig
FAR: B/2020/005822
kép forrása: pixabay